Pályaorientáció – beszélgetésekből

Az NKE Felvételi Szabályzata alapján megkezdődnek az RTK-n is a pályaorientációs beszélgetések, amelyek hatékony végrehajtását a Tanulmányi Osztály módszertani felkészítője is szolgálta.

A Karunkra jelentkezett felvételizők közül a fizikai, egészségügyi, pszichikai vizsgálatokat sikeresen teljesítők alkalmasságának, vagy alkalmatlanságának megállapítását – dékáni utasításban rögzített résztvevőkből összeállított – bizottságokkal folytatott pályaorientációs beszélgetések is szolgálják. Mint a módszertani felkészítőn elhangzott, ezek a beszélgetések a hivatásos pálya iránti elkötelezettséget vizsgálják: hogy a pályázó rendelkezik-e azokkal az alapvető tulajdonságokkal, amelyekre építve az Egyetem befejezésével a rendvédelmi szervek hivatásos állományának hosszú távon is hasznos, sikeres tagja lehet. Cél továbbá a lemorzsolódás csökkentése. Az egyetemi szempontokkal egyenrangú e beszélgetések során a megrendelő szervek szakmai felügyelete a leendő hivatásosok kiválasztásánál. A pályaorientációs beszélgetés tartalmával kapcsolatban Hegedűs Judit egyetemi docens, a Rendészeti Magatartástudományi Tanszék vezetője egy előadás keretében külön felkészítést tartott.

Szöveg: Deák József

Fotó Bodó Pál