Szászországi hallgatók vettek részt az RTK szaknyelvóráján

Az Erasmus+ képzési mobilitás keretein belül az NKE Rendészettudományi Karán töltöttek el néhány napot a szászországi Rothenburgból érkező, Hochschule der Sächsischen Polizei intézmény hallgatói.

Máté Veronika Erasmus+ koordinátor segítségével és Bacsó Bernadett német nyelvtanár támogatásával egy különleges szemeszterzáró szaknyelvi német óra keretein belül találkoztak az elsőéves hallgatók a 14 fős százországi hallgatói csoporttal. A szaknyelvóra nagyon jó hangulatban telt, ahol a fiatalok megosztották egymással a tapasztalataikat és kérdéseket tehettek fel egymásnak az egyetem képzési rendszerével kapcsolatban. A külföldi hallgatók szaknyelvórai látogatása tökéletes lezárása volt a szemeszternek.

Szöveg: Bacsó Bernadett, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Máté Veronika