Innovatív Tanszék Workshop – avagy bemutatkozik a Közbiztonsági Tanszék

„Partnerségben a hallgatókkal – bemutatkozik a Rendészettudományi Kar Közbiztonsági Tanszéke” címmel zajlott szeptember végén a 2022/23-as tanévben Innovatív Tanszék Díjat nyert Közbiztonsági Tanszék tevékenységét bemutató workshop.

A rendezvény középpontjában a hallgatók segítésének, támogatásának, fejlesztésének, motiválásának eszközei és azok alkalmazásának lehetőségei álltak. Az eseményt Major Róbert r. ezredes, tanszékvezető nyitotta meg, aki átfogó képet adott a tanszék szellemiségéről, majd Mészáros Gábor r. alezredes a tanszékre jellemző didaktikai feladatokat és az alkalmazott oktatási módszereket és munkaformákat mutatta be rendkívül szemléletes formában. Papp Dávid r. őrnagy a tanszék tehetséggondozással kapcsolatos tevékenységét ismertette, kiemelve a korábbi tudományos diákköri konferenciák eredményeit és a Közbiztonsági Tudományos Diákkör tevékenységét, különös tekintettel a hallgatók látókör szélesítését szolgáló rendezvényekre. Az osztályfőnöki tevékenységben rejlő lehetőségekről és a tanszék gyakorlatorientált képzéseiről Gál Erika r. alezredes beszélt, biztatva a jelenlévőket a pályázaton történő részvételre.

Szöveg: Papp Dávid, Deák József

Fotó: Papp Dávid