NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
RENDÉSZETTUDOMÁNYI KAR

Innovációs lehetőségek a rendészeti felsőoktatásban

Az NKE RTK Fejlesztési Osztálya konferenciát rendezett az „Innovációs lehetőségek a rendészeti felsőoktatásban” címmel.

A rendezvény céljai között szerepelt a rendészeti felsőoktatásban jelen lévő innovációs lehetőségek és a nemzetközi pályázatok bemutatása, valamint a különböző piaci fejlesztések lehetséges rendészeti hasznosításának ismertetése. A konferenciát Erdős Ákos, a Fejlesztési Osztály vezetője nyitotta meg, aki kiemelte az innováció biztonság területén meglévő feladatait és azok fontosságát. Érzékeltette a köz- és magánbiztonság fenntartására hivatott intézményekre és tevékenységükre leginkább ható társadalmi változásokat.

Cser Erika és Vincze Zsuzsanna, a Pályázat és Projektmenedzsment Iroda Horizont Információs Pont munkatársai előadásukban bemutatták a hazai és nemzetközi pályázati rendszert, a kutatók számára elérhető, innovációt ösztönző lehetőségeket, illetve a pályázatra jelentkezés folyamatát, alapkérdéseit. A következő előadóként Dellei László György, a Kerubiel Kft. ügyvezetője, a védelmi témájú Horizont pályázatok rendszeres bírálója, rendhagyó módon, videóprezentációval mutatta be a Horizont pályázatokhoz kapcsolódó bírálói folyamatot és az ott szerzett tapasztalatokat. Előadásában külön kitért az elmúlt évek beérkező pályázatainak jellemző hibáira. Kellessy Tibor Károly, az IdomSoft Zrt. innovációs szakértője a virtuális és kiterjesztett valóság rendészeti felhasználásának lehetőségeit szemléltette interaktív előadásában. A résztvevők nem csak megismerték, de ki is próbálhatták a virtuális valóság alapú 3D helyszínelés, illetve a környezet leképezés legújabb fejlesztéseit. Nagy Ferenc, az AxxonSoft Hungary Kft. country managere a videókamerák felvételeinek elemzéséhez kifejlesztett intelligens szoftver lehetőségeit mutatta be a rendészeti és a magánbiztonsági szektorban, kiemelve, hogy a szoftver nem igényel nagy teljesítményű eszközt, mobiltelefonon is használható.

A konferenciazáró előadásban Szinnay Gergely, a Fercom Vision Kft. ügyvezető igazgató-helyettese a LiDAR rendszert ismertette, amely anonimitást biztosítva alkalmazható a rendészetben, hangsúlyozva, hogy a legnagyobb eredményesség a különböző innovációk közös felhasználásával biztosítható.


Szerző: Horánszki Andrea, Deák József

Fotó: Bodó Pál, Erdős Ákos