„Állatvédelem és jog” címmel közös kurzust indított a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar hallgatóinak a PTE ÁJK Polgári Jogi Tanszék és az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központja.
A kurzust azért hozta létre Vetter Szilvia PhD központvezető és Nochta Tibor professzor, hogy a kar jogász hallgatói – a kellő érzékenyítést követően – birtokában legyenek azoknak az ismereteknek, amelyek elősegítik egy olyan új jogász generáció megszületését, akik részére természetes az állatok védelme és a jogi lehetőségekkel élve mindent megtesznek az állatok jóllétének eléréséért.
A kurzus egyik záróelőadásaként – az NKE RTK részéről kialakított együttműködés folytatásaként – a szervezők felkérték Frigyer László r. alezredes tanársegédet, a Ludovika SE Rendészeti Kutyás Szakosztály vezetőjét, aki az OPSZ Kutyás Szolgálati és Állatvédelmi tagozatának általános elnökhelyettese is. Frigyer László „A szolgálati kutyák alkalmazásának állatvédelmi vonatkozása” című előadásában mutatta be a rendvédelmi szervek és a polgárőrség állatvédelmi tevékenységét.
Az előadássorozat részeként Tóth Szabina, az Állatvédelmi Központ tanszéki állatorvosa „Az állatvédelem állatorvosi vonatkozásai”, valamint a „Szaporítás? Tenyésztés! – ahogy egy állatorvos látja” című előadásaival biztosított szélesebb körű betekintést a joghallgatók számára.
A zárófoglalkozást a PTE ÁJK Polgári Jogi Tanszék részéről Lénárdné Maletics Borbála PhD tanársegéd, a téma elkötelezett oktatója koordinálta.
A kurzus lehetőséget teremtett mind a három egyetem vonatkozásában az emberi és szakmai, valamint az oktatási kapcsolatok bővítésére, valamint lehetőséget biztosított az állatvédelem jövőjének további építésére, amelyre talán a legnagyobb garancia a hallgatók téma iránti érdeklődése volt.
Szöveg: Frigyer László, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes
Fotó: Frigyer László