A Magyar Rendészettudományi Társaság Közbiztonsági Tagozata és a Közbiztonsági Tanszék Közbiztonsági Tudományos Diákköre megálmodta, és most hagyományteremtő céllal évzáróként meg is rendezte versenyét.
A rendészeti szakterületen régóta áhított, szakmai témájú verseny koncepciója, hogy lehetőséget teremtsenek a hallgatóknak arra, hogy a mindennapok szolgálattervező és -szervező tevékenységéhez leginkább hasonlító, de mégis „laboratóriumi” körülmények között ötvözhessék megszerzett elméleti ismereteiket a Robotzsaru rendszer „Szolgálatvezénylés (jelenléti ív)” moduljában alkalmazandó gyakorlati ismereteikkel. A rendészeti felsőoktatásban is egyre nagyobb jelentőséggel bírnak a szolgálattervezési, -szervezési kompetenciák fejlesztését célzó oktatási módszerek, eszközök. Így e verseny és a kapcsolódó visszajelzések is jó alapul szolgálhatnak majd a pedagógiai módszerek, eszközök kidolgozásában, fejlesztésében, átgondolásában. A szervezők a verseny céljaként fogalmazták meg továbbá azt a megrendelői igényt is, hogy a rendészeti felsőoktatásból kibocsátott rendőrtiszti állomány a szolgálati feladatait a hétköznapok gördülékeny működését elősegítő mély elméleti és gyakorlati tudással kezdje meg.
A versenyen Karunk bármely alapképzési szakáról, szakirányáról, a II–IV . évfolyamos aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezők kétfős csapatai vehettek részt. A felhívásra változatos csapatnevekkel végül 10 csapat jelentkezett, vállalva a szakmai megmérettetést. Az elméleti és gyakorlati fordulókon a nevezők közel három órán keresztül versenyeztek, majd munkájukat szakmai zsűri értékelte Csapó Gábor, a Belügyminisztérium Védelmi Igazgatási Főosztályának vezetője elnökletével. A zsűri tagjai voltak: az Országos Rendőr-főkapitányság szakirányítói közül Szeles Norbert és Fórizs Sándor, a Budapesti Rendőr-főkapitányságtól Medveczki Zsolt és Debreceny Iván, valamint a Készenléti Rendőrség Rendészeti Igazgatóság Szolgálatszervező és Csapatszolgálati Főosztálytól Bazsó Melinda osztályvezető.
A szoros verseny eredménye:
I. „Két pár rendőrcsizma” (Száka Tamás és Szivek András II/5. szakasz)
II. „Beton Bt” (Kiss Dávid és Sipos Péter II/8. szakasz)
III. „Röcögtetők” (Szászi Gábor és Czili János II/5. szakasz).
A résztvevők emléklapot, a helyezettek oklevelet, az I. helyezett csapat tagjai pedig a „2023. év Szolgálatszervezője” címet szimbolizáló kupát vehették át a zsűri elnökétől.
Major Róbert r. ezredes, tanszékvezető a versennyel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy mindez nem valósulhatott volna meg ötletgazda munkatársai, Gál Erika r. alezredes és Papp Dávid r. őrnagy hathatós és mindenre kiterjedő előkészítő, szervező munkája, valamint a Kiképzési és Nevelési Intézet Informatikai Csoport támogatása, segítsége nélkül.
Gratulálunk minden versenyzőnek és reméljük, hogy a 2024. évi verseny is hasonló számú lelkes csapattal valósulhat meg!
Szöveg: Gál Erika, Deák József
Képek: Bodó Pál, Gál Erika