32. Bükki Hegyi Maraton

Magyarország legidősebb terepfutó maratonja, a 32. Bükki Hegyi Maraton június 8-án került megrendezésre, amelyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatója, oktatója és munkatársa is eredményesen szerepelt.

A verseny helyszíneként a miskolci Majális park – Királyasztal és a Bükk-hegység szolgált; a versenyzők végig változó minőségű úttal, sárral és emelkedőkkel tarkított terepviszonyok között indultak el a különböző távokon, amit a 10,6 km-es körpálya 330 méter szintemelkedése nem igazán könnyített meg.

A maraton váltóban I. és II. helyezést értek el a Szolgálati Agarak csapatai, mindkét váltóban szerepelt az NKE Rendészettudományi Kar Közbiztonsági Tanszékének oktatója, Hajnal Kornél r. alezredes és elsőéves tisztjelölt hallgatója, Polgár Marcell.

A félmaraton távon I. helyen ért célba az egyetem munkatársa, Válent Sándor.

Hajnal Kornél r. alezredes elmondta: nagyon hálásak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem logisztikai támogatásáért, hiszen e nélkül nem tudtak volna ilyen sikereket elérni.

Gratulálunk mindenkinek a kemény és kitartó felkészülésért, valamint a helytállásért!

Szöveg: Hajnal Kornél, Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Deák Csaba