Kiberfeszten az RTK Kiberbűnözés Elleni Tanszék oktatói és hallgatói

A Budapesti Rendőr-főkapitányság október 10-ére szervezett egész napos Kiberfest nevű rendezvényének a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Arénája adott otthont.

A program a 9. és 10. osztályos középiskolai diákok figyelmét hívta fel a tudatos internethasználatra, illetve az áldozattá vagy elkövetővé válás megelőzésének céljából fejlesztette a fiatalok digitális önvédelmi eszközeinek tárházát. Erre az alkalomra a Rendészettudományi Kar Kiberbűnözés Elleni Tanszék oktatója, Gyaraki Réka r. őrnagy készítette fel a kibernyomozó szakirányos hallgatókat. Nekik lehetőségük volt a megjelent középiskolás diákokkal beszélgetni, őket okítani, valamint a BRFK által előkészített chatszobában saját tapasztalataikat elmondani, illetve felhívni a figyelmet a kibertér veszélyeire.

A rendezvényt szervező Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetője, Terdik Tamás r. vezérőrnagy külön levélben köszönte meg Gyaraki Réka r. őrnagy és az általa felkészített hallgatók közreműködését.

Szöveg: Deák József

Fotó: Gyaraki Réka