NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
RENDÉSZETTUDOMÁNYI KAR

Biztonságban az Interneten – NKE RTK előadás a Polgárőr Akadémián

Az NKE RTK több tanszékének munkatársa és egy hallgatója közös előadást tartott Igalon, az OPSZ XXIII. Polgárőr Akadémia kurzusán az internet biztonságos használatáról.

Az Országos Polgárőr Szövetség szeptember 15-i rendezvényén, Gyaraki Réka r. őrnagy, a Kiberbűnözés Elleni Tanszék, Árpás Béla r. alezredes, a Bűnügyi és Gazdaságvédelmi Tanszék munkatársa, valamint Priski Zsanett r. tisztjelölt, IV. évfolyamos kiber szakirányos hallgató tartott közös prezentációt az Akadémia 26 részvevőjének. Ebben szó volt a szervezett bűnözés és az online térben elkövetett bűncselekményekről, azok megelőzésének lehetőségéről és az elkövetők által használt legmodernebb deepfake technológiáról is. A tananyag struktúráján keresztül az előadók rávilágítottak a családtagként, munkavállalóként, munkáltatóként, valamint a közösség védelméért felelősséget vállaló polgárőrök lehetséges feladataira. A hallgatóság élénken figyelte az előadást, az előadók által készített interaktív vetélkedőkbe is aktívan és szívesen bekapcsolódott.

A program szakmai előadáson kívüli módszertani keretét a Police Café koncepció adta, amelyet annak megalkotója, a Rendészeti Magatartástudományi és Kriminálpszichológia Tanszékről Molnár Katalin moderált. A közösségi párbeszédre épülő forma hozzájárult ahhoz, hogy a polgárőr hallgatóság még aktívabb résztvevője legyen az eseménynek.

A Kar munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy a hallgatók a szellemi oktatáson tanultakat, a gyakorlatban is tudják alkalmazni. 


Szöveg: Árpás Béla, Deák József

Fotó: Gyaraki Réka, Priski Zsanett, Árpás Béla