Kutatás a pénzmosás visszaszorítására, felderítési eredményeinek, bizonyítása hatékonyságának fokozására

A TKP2021-NVA-18 számú projekt a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított támogatással, a TKP2021-NVA pályázati program finanszírozásában valósul meg. A pénzmosások elkövetésének tendenciái, elkövetési módszerek, felderítési és bizonyítási nehézségek 2020-2024 közötti időszakban című alprojekt első mérföldkövének kiemelt célkitűzése egy olyan kötet, amely megteremti a pénzmosás hazai kutatásának elméleti alapjait és tananyagul szolgálhat a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar hallgatóinak. A  kötet várhatóan 2024-ben jelenik meg, de addig is ajánljuk jövőbeni olvasóink és minden érdeklődő figyelmébe az alábbi írásműveket. Az elérhető művek munkapéldányok!

Hauber György: A pénzmosás elleni küzdelem (AML) tranzakciós költségei

Dr. Szekeres Bernadett: A pénzügyi szolgáltatások uniós szabályozása, a legális és illegális pénzügyi szolgáltatások I. rész

Dr. Szekeres Bernadett – Dr. Zsigmond Csaba: A túlszámlázás, mint egy kereskedelmi alapú pénzmosási technika

Szendrei Ferenc: A pénzmosás határterületei I.-II. A terrorizmus finanszírozás