Forenzikus gyermekvédelmi szaktanácsadó
TÁJÉKOZTATÓ
a forenzikus gyermekvédelmi szaktanácsadó szakirányú továbbképzési szakról
A kétféléves képzés célja olyan szakemberek képzése, akik szakmai felkészültségük alapján alkalmasak a kiskorúak hatósági, büntetőeljárási meghallgatásán történő szaktanácsadói közreműködésre, kellő mélységű ismeretekkel és készségekkel rendelkeznek a gyermekek legjobb érdeke szerinti, az ismételt traumatizációt elkerülő hatósági kommunikációról, azokat készség szinten alkalmazzák.
A záróvizsga követelményeinek teljesítését követően, a hallgatók forenzikus gyermekvédelmi szaktanácsadó szakképzettséget igazoló oklevelet kapnak.
A két féléves képzési idejű szak önköltséges képzési formában indul. A képzés önköltségének összege 315.000,-Ft/fő/félév. A 254 órás képzésre levelező munkarendben kerül sor úgy, hogy a tanórák félévente, 8-10 alkalommal, péntek és szombati napokon, napi 6-10 órában kerülnek megtartásra a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (1083 Budapest, Ludovika tér 2.). A második félévben a 90 órás gyakorlati tantárgy oktatása heti összevonásban történik meg. A képzés 2025 februárjában indul.
A szakra jelentkezés feltétele
Bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai képzésben) szerzett oklevél. Előnyt jelent a rendészeti, szociális, pedagógusi, pszichológusi, jogászi, mentálhigiénés felsőfokú végzettség. A jelentkezés elbírálásánál előnyben részesülnek a Gyvt. 61. § (2) bekezdése szerinti szolgáltatást végző szaktanácsadóként dolgozók.
A szakirányú továbbképzési szakra történő jelentkezés menete
A szakirányú továbbképzési szakra a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével lehet jelentkezni.
A kitöltött jelentkezési laphoz csatolni kell:
- a BA/Bsc/főiskolai vagy MA/Msc/egyetemi végzettséget tanúsító oklevél másolatát (magyar, angol nyelven). Amennyiben angol nyelvű oklevelet még nem állított ki a felsőoktatási intézmény, akkor a képzés, és a szakképzettség angol megnevezését tartalmazó, az oklevelet kibocsátó felsőoktatási intézmény által hitelesített igazolást,
- 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt (Ügyfélkapun történő igénylés esetén a Speciális igénylés”-t kell választani. Az igénylés okánál „NKEEGYETEM”-et kell választani a felugró lehetőségek közül. Papíralapú igénylés esetén a kérőlap III. pontjában „Igen” választ kell adni, a IV. pontban az alábbi szöveget kell beírni: 2011. évi CXXXII. törvény a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról 22.§. A kérőlap V. pontját ez esetben nem kell kitölteni.),
- motivációs levél a képzésre való jelentkezésről.
A jelentkezési lapot a csatolt dokumentumokkal együtt legkésőbb 2025. január 10-ig kell eljuttatni elektronikus úton az rtk.szakiranyu@uni-nke.hu e-mail címre, az eredeti dokumentumokat pedig a beiratkozáson szükséges leadni.
A felvétel elbírálása
A felvételről szóló döntést az intézmény felvételi bizottsága hozza meg felvételi eljárás (motivációs levél és felvételi elbeszélgetés) alapján, amely során előnyt jelent az igazolt gyermekvédelmi szaktanácsadói gyakorlat, a bántalmazott gyermekekkel való munka, önismereti vagy bármely más tréningen való részvétel, melyet a jelentkező a képzőhely által kiállított igazolással alátámaszt.
Maximálisan felvehető létszám: 20 fő
A felvételi elbeszélgetés időpontja
A konkrét időpontról tájékoztatást küldünk. A felvételről a Felvételi Bizottság szakmai szempontok figyelembevételével dönt.
További információk
A képzés Képzési programja elérhető a https://rtk.uni-nke.hu/oktatas/szakiranyu-tovabbkepzesi-szak/forenzikus-gyermekvedelmi-szaktanacsado-szakiranyu-tovabbkepzesi-szak oldalon.
A jelentkezési lap innen tölthető le!
A képzéssel kapcsolatos kérdésekben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Tanulmányi Osztálya ad felvilágosítást (+36 1 432 9000 /19-231 telefonszámon és az rtk.szakiranyu@uni-nke.hu email címen).
Budapest, 2025. január
Pethe-Simai Anett
mb. tanulmányi osztályvezető