Kritikusinfrastruktúra - védelmi biztonsági összekötő személy
TÁJÉKOZTATÓ
A kritikusinfrastruktúra-védelmi biztonsági összekötő személy
szakirányú továbbképzés szakról
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézet felvételt hirdet a 2025 februárjától induló kritikusinfrastruktúra-védelmi biztonsági összekötő személy szakirányú továbbképzési szakra.
A képzés meghirdetésekor hatályos létfontosságú rendszerek és létesítmények azonosításáról, kijelöléséről és védelméről szóló 2012. évi CLXVI. törvény 2. § (7) bekezdés b) pontja alapján az ágazati kijelölő hatóság kritikusinfrastruktúra-védelmi biztonsági összekötő személy foglalkoztatására kötelezi a kijelölt létfontosságú rendszerelem üzemeltetőjét. A törvény felhatalmazása alapján a létfontosságú rendszerek és létesítmények azonosításáról, kijelöléséről és védelméről szóló 2012. évi CLXVI. törvény végrehajtásáról szóló 65/2013. (III. 8.) Korm. rendelet 6. § (2) bekezdése megállapítja a biztonsági összekötő személy képzési követelményeit.
A képzés tematikája érinteni fogja a kritikus szervezetek rezilienciájáról és a 2008/114/EK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló 2022/2557 EU irányelvet és az irányelvet átültető hazai szabályozás rendszerét.
A két féléves képzés célja olyan korszerű jogi és szakmai ismeretekkel rendelkező szakemberek képzése, akik komplex módon képesek a létfontosságú rendszerek és létesítmények védelmével kapcsolatos üzemeltetőt érintő biztonsági összekötői szakmai feladatok ellátására. A szakot elvégzők olyan kompetenciákra tesznek szert, melyek képessé teszik őket a létfontosságú rendszerek és létesítmények védelmével kapcsolatos biztonsági összekötő munkakör betöltésére. Mindezt olyan komplex szemlélet és tudás birtokában, melyek központjában a modernizáció elveinek és gyakorlatának konzekvens alkalmazása áll.
A záróvizsga követelményeinek teljesítését követően, a hallgatók szakképzettséget igazoló oklevelet kapnak.
A két féléves képzési idejű szak önköltséges képzési formában indul. A képzés önköltsége várhatóan 330.000.- Ft/fő/félév, mely önköltséget a beiskolázó szervezet átvállalhatja. A képzésre levelező munkarendben kerül sor úgy, hogy a tanórák félévente 5-6 alkalommal (várhatóan pénteken és szombaton) kerülnek megtartásra a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hungária körúti kampuszán.
A képzésre történő felvétel feltételei:
- bármely képzési területen legalább alapképzési szakon, korábban főiskolai képzésben szerzett oklevél,
- orientációs beszélgetésen való részvétel.
Jelentkezni a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével és a csatolandó dokumentumok megküldésével lehet 2025. január 10-ig.
A kitöltött jelentkezési laphoz csatolni kell:
- a BA/Bsc/főiskolai vagy MA/Msc/egyetemi végzettséget tanúsító oklevél magyar és angol nyelvű másolatát (igazolás nem elfogadható). Amennyiben angol nyelvű oklevelet még nem állított ki a felsőoktatási intézmény, akkor a képzés és a szakképzettség angol megnevezését tartalmazó, az oklevelet kibocsátó felsőoktatási intézmény által hitelesített igazolást,
- Többletpontra jogosító okiratot:
- államilag elismert vagy azzal egyenértékű C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga: 15 pont
- államilag elismert vagy azzal egyenértékű B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga: 10 pont.
A beiratkozás feltétele:
3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány, amely a hivatásos állományú jelentkező részére is kötelező (Ügyfélkapun történő igénylés esetén a „Speciális igénylés”-t kell választani. Az igazolás okánál az „NKE”-et kell beírni, majd a felugró lehetőségek közül az alábbi szöveget kell kiválasztani: NKEEGYETEM.
21. § a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról szóló 2011. évi CXXXII. törvény 21. §-ában meghatározott feltételnek megfelel.
A felvételre alkalmas bizonyító okiratok fénymásolatát a jelentkezőnek kell a jelentkezéshez csatolnia, sikeres felvétel esetén a beiratkozáskor azokat eredetben bemutatnia.
A jelentkezési lapot és mellékleteit a jelentkezőknek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Katasztrófavédelmi Intézet postacímére (1581. Budapest, Pf. 15.) és elektronikusan a katved.felveteli@uni-nke.hu email címre kell megküldeni legkésőbb 2025. január 10-ig.
A jelentkezési lap letölthető innen.
A képzéssel kapcsolatos további kérdésekben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézet Katasztrófavédelmi Oktatásszervezési Osztálya ad felvilágosítást a 061/432-9000/29-295 (06-30-4392826) telefonszámon.
Budapest, 2024. október 17.
Dr. Varga Ferenc c. tű. dandártábornok, PhD
mb. intézetvezető