NEMZETI KÖZSZOLGÁLATI EGYETEM
RENDÉSZETTUDOMÁNYI KAR

Szervezett bűnözés elleni küzdelem elmélete és gyakorlata

TÁJÉKOZTATÓ
a szervezett bűnözés elleni küzdelem elmélete és gyakorlata 
szakirányú továbbképzési szakról

 

A szervezett bűnözés elleni küzdelem elmélete és gyakorlata szakirányú továbbképzési szak keretében a hallgatók elméleti és gyakorlati ismereteket szereznek a szervezett bűnözés elleni küzdelemről. Jól hasznosítható, gyakorlatorientált tudásra tesznek szert, amely segítséget nyújt a bírói, ügyészi és nyomozó hatósági munka professzionális végzésére.

A záróvizsga követelményeinek teljesítését követően, a hallgatók szervezett bűnözés elleni tanácsadó szakképzettséget igazoló oklevelet kapnak.

A két féléves képzési idejű szak önköltséges képzési formában indul. A képzés önköltségének összege 315 000 Ft/félév/fő. A 116 órás képzésre levelező munkarendben kerül sor úgy, hogy a tanórák péntekenként 10:00 órától, 6 tanórában kerülnek megtartásra a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (1083 Budapest, Ludovika tér 2.). A képzés 2025 februárjában indul.

A szakra jelentkezés feltétele
A képzésben legalább alapképzésben, illetve a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény szerinti főiskolai képzésben szerzett oklevéllel rendelkezők vehetnek részt, akik bíróságnál, ügyészségnél, a Rendőrségnél, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi területén látnak el szolgálatot. A képzés megkezdésének a feltétele a (bírósági, ügyészségi) szolgálati hely jogosult vezetőjének, a Rendőrség esetében az állományilletékes parancsnoknak, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vonatkozásában pedig a munkáltatói jogkört gyakorló vezetőjének engedélye.

A szakirányú továbbképzési szakra történő jelentkezés menete
A szakirányú továbbképzési szakra a mellékelt jelentkezési lap kitöltésével lehet jelentkezni. 

A kitöltött jelentkezési laphoz csatolni kell:

  • a BA/Bsc/főiskolai vagy MA/Msc/egyetemi végzettséget tanúsító oklevél másolatát (magyar, angol nyelven). Amennyiben angol nyelvű oklevelet még nem állított ki a felsőoktatási intézmény, akkor a képzés, és a szakképzettség angol megnevezését tartalmazó, az oklevelet kibocsátó felsőoktatási intézmény által hitelesített igazolást
  • részletes szakmai önéletrajzot,
  • bírósági, ügyészségi szolgálati hely jogosult vezetőjének, a Rendőrség esetében az állományilletékes parancsnokának, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal vonatkozásában pedig a munkáltatói jogkört gyakorló vezetőjének az engedélyét,
  • 3 hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítványt, valamint az erkölcsi bizonyítványt kérő lap fénymásolatát (Ügyfélkapun történő igénylés esetén a Speciális igénylés” t kell választani. Az igénylés okánál „NKEEGYETEM”-et kell, választani a felugró lehetőségek közül. Papíralapú igénylés esetén a kérőlap III. pontjában „Igen” választ kell adni, a IV. pontban az alábbi szöveget kell beírni: 2011. évi CXXXII. törvény a Nemzeti Közszolgálati Egyetemről, valamint a közigazgatási, rendészeti és katonai felsőoktatásról 22.§. A kérőlap V. pontját ez esetben nem kell kitölteni.).

A jelentkezési lapot a csatolt dokumentumokkal együtt legkésőbb 2025. január 10-ig kell eljuttatni elektronikus úton az rtk.szakiranyu@uni-nke.hu e-mail címre, az eredeti dokumentumokat pedig a beiratkozáson szükséges bemutatni.

További információk

A jelentkezési lap innen tölthető le!

 
A képzéssel kapcsolatos további kérdésekben a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Tanulmányi Osztálya ad felvilágosítást a a rtk.szakiranyu@uni-nke.hu e-mail címen, vagy a +36-1-432-9000/19-231 telefonszámon.

Budapest, 2024. október

 

dr. Verhóczki János r. ezredes s.k.
tanulmányi osztályvezető