Online kaland Torontóba, a Police Department megismerésére

Karunk Magánbiztonsági és Önkormányzati Rendészeti Tanszéke, a digitális oktatás adta lehetőségeket kihasználva egy izgalmas, szakmai online kalandra invitálta hallgatóit.

A rendkívül izgalmasnak ígérkező, május 8-i „Településbiztonság és önkormányzati rendészet és a Helyi rendészet rendszere” tanórák terhére, a témák egyezősége okán összevontan megtartott előadásokon a biztonsági szakirány nappali, levelező és mesterképzési szakos hallgatóin túl részt vett a Rendészettudományi Doktori Iskola, téma iránt érdeklődő számos hallgatója.

Christián László r. ezredes tanszékvezető bevezető gondolatait követően Polyák Zsolt r. dandártábornok, Csongrád-Csanád Megye rendőrfőkapitánya (a biztonsági szakirány MA szakos hallgatója) ismertette előző szolgálati helye, Békés Megye helyi rendészeti együttműködésének tapasztalatait. Ezt követően Hermann Gábor (szintén MA szakos hallgatónk), mint alprojektvezető mutatta be a Biztonsági Technológiák Nemzeti Laboratórium és az annak részét képező Biztonságos város alprojekt szakmai tevékenységét. A hazai vonatkozású előadásokat Bacsárdi József (Bábolna város jegyzője) önkormányzati rendészet jövőjével foglalkozó elemzése zárta.

Figyelemmel az országaink közötti időeltolódásra, a tanórák utolsó harmadában pedig, Kanadából, Zanati Balázs (Toronto Police Service 14 Division Neighbourhood Officer) közösségi rendőr jelentkezett be online. Magyar származású rendőr kollégánk rendkívül izgalmas és őszinte hangvételű előadásából először a torontói közösségi rendészet működését, majd a kanadai rendőrség strukturális felépítését, valamint a rendőri pályára jelentkezők felvételi eljárását és a rendőrképzés sajátosságait ismerhettük meg.

A biztonsági szakirány valamennyi tagozatának hallgatója részvételével megtartott előadásokat konzultáció és kérdések özöne követte, amelyekre kiváló előadóink, meggyőző szakmaisággal válaszoltak.

Szöveg: Christián László, Lippai Zsolt, Deák József

Fotó: Lippai Zsolt