Közlekedési Kultúra Napja 2021

„A gyalogos és kerékpáros közlekedés veszélyei” címmel online kerekasztal beszélgetés zajlott a közlekedés iránt érdeklődőknek 2021. május 11-én, a Közlekedési Kultúra Napja alkalmából. A rendezvényt a Karunk Közbiztonsági Tanszékén belül működő Közbiztonsági Tudományos Diákkör, a Magyar Rendészettudományi Társaság Közbiztonsági Tagozata, valamint a Közlekedéstudományi Egyesület Közlekedésjogi és Igazgatási Szakosztálya szervezte. A kerekasztal beszélgetés Klobusitzky György, a Közbiztonsági Tanszék egykori, immár nyugalmazott oktatójának rendhagyó stílusú gondolatébresztő, vitaindító előadásával kezdődött. Az ezt követően, az elhangzott gondolatokhoz fűzött kérdések és hozzászólások nyomán igen érdekfeszítő szakmai diskurzus alakult ki.

A Közbiztonsági Tanszék részéről a rendezvényt Major Róbert r. ezredes tanszékvezető, a Magyar Rendészettudományi Társaság Közbiztonsági Tagozatának, valamint a KTE Jogi és Igazgatási Szakosztályának elnöke, valamint Papp Dávid r. őrnagy, a Közbiztonsági Tudományos Diákkör elnöke szervezte. A tanszékvezető köszöntőjében hangsúlyozta, rendkívül fontosnak tartja a Közlekedési Kultúra Napját. Zárszavában pedig azt kívánta, hogy az év minden napja legyen a kulturált közlekedés napja! Papp Dávid r. őrnagy, a rendezvény moderátora nagy örömmel konstatálta, hogy a kerekasztal beszélgetésen 60 fő érdeklődő vett részt.

Szöveg: Papp Dávid, Deák József

Illusztráció: Papp Dávid