Az első évfolyam alaki szemléje

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar I. évfolyamos hallgatói alaki tudásukról adtak számot az alakulótéren, az évfolyam hallgatói a szolgálati érintkezések során használt mindennapi alaki fogások és mozdulatokon kívül ünnepi rendezvényekre jellemző gyakorlatokat is bemutattak. A szemle elöljárója Kovács Gábor r. dandártábornok, dékán volt.

„A I. évfolyam bemutatóját dékán úr jónak minősítette. Dicsérte a szemle dinamikus végrehajtását, majd felhívta az állomány figyelmét, hogy folyamatos fejlődést vár el tőlük”- hangsúlyozta Cserhalmi Pál r. őrnagy, évfolyamparancsnok hozzátéve azt, hogy „az elöljárók a szemle értékelése során elismerték a felkészítést és a közös munkát, ami a hallgatói kiképzők bevonásával valósult meg az alapfelkészítés intenzív szakaszában. Végül hangsúlyozták az alaki foglalkozások során, az egyetemen elsajátított viselkedési formák jelentőségét a mindennapokban”- tájékoztatta a honlap olvasóit az évfolyamparancsnok.

Szöveg: Nagy-Tóth Nikolett Ágnes

Fotó: Bodó Pál